Eğitim Modeli ve Uygulama

Firmamız kurulduğu günden beri insanlara uzayı tanıtmak ve sevdirmek için Ar-Ge projeleri yürütmekte ve geliştirdiğimiz yaratıcı ve yüksek teknoloji ihtiva eden ürünlerle ulaşmak istediğimiz bilim seviyesine erişilebilirliği kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.
Bu İlkeyle yola çıkan firmamız , Planetaryum sistemini tamamen görsel eğitim sınıfı yapmış, çocukların film izleyip çıkacağı bir yer değil de soyut olarak tanıdığı uzayı görerek-yaşayarak , içindeymiş gibi hissederek öğrenip somutlaştıracağı bir Astronomi Sınıfı olarak kullanmaktadır.
Amaç , anlatımlı simülasyon eğitiminin yanında içeride bulunan Eğitmen Astronomlar tarafından sunumun gerekli görülen yerlerinde çocuklara hap bilgiler verilerek içerideki zamanı en donanımlı şekilde ilgi ve merakı üst seviyede eğitimi tamamlamaktır. Bu amaç doğrultusunda anasınıfından başlayarak her sınıf farklı eğitimler almaktadır. Eğitim Süreleri de kendi yaş grubu içerisinden algıda kalıcılık – dikkat süreleri göz önüne alınarak ve müfredatta da çocuğa yardımcı olacak şekilde kendi içerisinde ayrılır.
Eğitim Süreleri;
Anasınıfları 15 Dakika
1.Sınıflar 20 Dakika
2-3-4. Sınıflar 24 Dakika
5-6-7-8 . Sınıflar 27 Dakika
9-10-11-12. Sınıflar 30 Dakika olacak şekilde dizayn edilmiştir.