Biz Kimiz?

 

ULUĞBEY Planetaryum şirket olarak 2013 yılında Ali Taşdemir tarafından Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olduktan hemen sonra kurulmuştur.
Bünyesindeki astronom kadrosuyla sabit ve taşınabilir planetaryum sistemlerinin kurulumu ve işletilmesi alanlarında faaliyet göstermektedir.
Ülkemizde astronomi ve uzay bilimleri alanında ki açık ancak mobil sistemler ile kapatılabilir. Bu amaçla yola çıkan firmamız ithal edilen bu ürünleri ülkemizde üretmeyi başarmış böylece bir ilke de imza atmıştır.

Vizyonumuz

Yaşadığımız Evreni anlama yolunda, bilim ve teknolojinin anlaşılmasında önder kuruluş olmak

Misyonumuz

Öğrencilere eğlenceli bir deneyim yaşatarak, bilim ve teknolojiye olan ilgiyi arttırmak ve insanlığın ortak bilincine katkı sağlamak, Türkiye’nin önde gelen görsel eğitim merkezi olmanın bilinci ve sorumluluğunda, ülkemizde yeni bilim merkezlerinin kurulması için deneyimlerimizi paylaşmak.

Personel Profili

Çalışanlarımız Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu olup hepsi alanlarında uzman astronomlardır. Disiplinler arası bir yapıya sahip olan personel yapımız içerisinde astronomi, uzay, yazılım geliştirme, bilişim ve turizm konularında uzman personelimiz bulunmaktadır.